Henkilöstö

Toimisto on henkilöstön kesälomien vuoksi suljettu kokonaan ajalla 12.-25.7.2021.


Toiminnanjohtaja
Ulla Kumpula
(lomalla 30.6.-1.8.2021)

toiminnanjohtaja@monikkoperheet.fi
ulla.kumpula@monikkoperheet.fi
P. 050 3280 730
Facebook Ulla

Työnkuva: Johtaminen, talous ja varainhankinta, yritysyhteistyö, Monikkoperheet-lehden päätoimittaja, materiaalituotanto, median yhteydenotot, vaikuttamistoiminta ja kansainvälinen työ.


Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
Raisa Ojaluoto
(lomalla 5.7.-1.8.2021)

koordinaattori@monikkoperheet.fi
raisa.ojaluoto@monikkoperheet.fi
P. 045 8825 383
Facebook Raisa

Työnkuva: Alueellisten monikkoperheyhdistysten ohjaus ja tukeminen, monikkoperhevalmennustoiminta, vapaaehtoisten ohjaus ja paikallinen vaikuttaminen, viestintä, Monikkoperheet-lehden toimitussihteeri.


Järjestösihteeri
Tiina Matala
(lomalla 12.7.-8.8.2021)

jarjestosihteeri@monikkoperheet.fi
tiina.matala@monikkoperheet.fi
P. 050 4359 004
Facebook Tiina

Työnkuva: Asiakaspalvelu, tuotetilaukset, laskutus, internetsivut, perhelomat, jäsenasiat, viestintä, alueyhdistystoiminnan ohjaus ja tukeminen.


Maria Parviainen

Toimistoassistentti
Maria Parviainen
(lomalla 12.-25.7.2021)

maria.parviainen@monikkoperheet.fi
toimisto@monikkoperheet.fi
P. 050 5445 616
Facebook Maria

Tavoitettavissa pääsääntöisesti maanantai-torstai.

Työnkuva: Asiakaspalvelu, tuotetilaukset, postitukset, laskutus ja viestintäasiat.


Järjestön hallitus

Hallituksen puheenjohtaja 2021-2022

Heli Laurila, Suomen Monikkoperheet ry puheenjohtaja
Heli Laurila

Varapuheenjohtaja 2021, hallituksen jäsen (2021-2022), Heidi Hukka

Hallituksen jäsen (2021-2022), Riku Nyyssönen

Hallituksen jäsen (2021-2022), Maria Rinne

Hallituksen jäsen (2021), Sannamari Kiviranta

Hallituksen jäsen (2021), Heli Lahti

Hallituksen jäsen (2021), Paula Saarela

Hallituksen varajäsen (2021-2022), Terhi Marttila

Hallituksen varajäsen (2021), Tuula Anttila

Hallituksen varajäsen (2021), Maaria Korhonen

Hallituksen varajäsen (2021), Johanna Puisto